AFK "A" - Tatran Kohoutovice

08.05.2018 20:02

Dnes jsme odehráli další zápas KS s týmem Kohoutovic. Konečně přijel tým, který nás prověřil po všech směrech. Viděli jsme rychlý, tvrdý a korektní fotbal ve vysokém tempu. Bohužel s lepším koncem pro soupeře. Od začátku bylo jasné, že to bude velice vyrovnaný zápas, který rozhodnou drobné detaily. My jsme bohužel neproměnili dvě šance, kdy Kryštofova střela skončila na břevně soupeřovi branky a Jonáš byl u branky soupeře nedůrazný a nezakončil krásný centr. Proto přišla 27. minuta, kdy se Míšovi rozvázala kopačka a musel střídat a do naší rozhozené obrany se dostal nejlepší střelec Kohoutovic Tvrdý a křižnou střelou, kterou otřel o tyč, poslal soupeře do vedení.

Do druhého poločasu jsme pozměnili sestavu a poslali Míšu do útoku. Výsledek této změny se dostavil ve 40. minutě, kdy se Míša dostal do samostatného úniku, ale bohužel zakončil jak je naším dobrým zvykem střelou do středu branky, kde brankář hostí neměl větší problém tuto střelu chytit. Toto jsou ty drobné detaily v těchto zápasech. Pokud dostaneme šanci, musíme ji proměnit, jinak nemáme nárok v takových to zápasech uspět.

Posledních dvacet minut jsme hru otevřeli a soupeř se dostal do několika breikových šancí v kterých nás podržel Peťa. Bohužel jsme se již nedostali do žádné slibné brankové příležitosti. Dvě minuty před koncem přišel zákrok jak z mladší přípravky od naší obrany a z penalty soupeř uzavřel skóre na  0 : 2.

Nezbývá než soupeři pogratulovat k dnešnímu vítězství. Pro nás to byl výborný zápas, který nám určitě dál více než dalších 10 v této soutěži. Je potřeba si uvědomit, že je obrovský rozdíl mezi Tišnovem, Kohoutovicemi a Medlánkami a zbytkem této soutěže.

Dnešní zápas nám ukázal, jak je důležité proměňovat brankové příležitosti, jak musíme zlepšit hru tělem, jak musíme přistupovat k soupeři, jak musíme dát balón včas od nohy a nedělat nesmyslné kličky do protihráčů, jak musíme zlepšit pohyb, jak se nesmíme nechat rozhodit tím, že rozhodčí něco nezapíská atd.

Také je potřeba ale napsat, že tým Kohoutovic je složen téměř výhradně z hráčů ročníku 2005, proto si myslím, že jsme na dobré cestě a je potřeba si z těchto zápasů vzít ponaučení.

Pro mne jste borci a všechny Vás chválím.

AFK "A"    -    Kohoutovice          0  :  2

Sestava: Pavlas GK -  Blažek, Navrátil, Sedláček (C), Havlík, Nečesal, Haranz, Vaščák, Mašek, Borek, Pavlíček, Havelek, Příhoda.