Okresní přebor starší přípravky 5.9.2015: Tišnov-Ivančice/Kahan

Sestava:
Pavlas (B), Navrátil, Blažek, Sedláček(C), Mašek, Nečesal, Haranz, Ondráček, Drábek, Buček

AFK Tišnov – Ivančice         14:1
Konečně začal dlouho očekávaný okresní přebor. Hned na začátek nás čekali těžcí soupeři, účastníci krajského přeboru, Ivančice a hlavně Kahan „A“. Začali jsme proti Ivančicím a vstup to byl parádní. Rychlou kombinační hrou jsme soupeře od začátku přehrávali a v 10.minutě jsme vedli 3:0 čistým hattrickem Matyáše. Soupeř nevěděl, kde mu hlava stojí a když se náhodou blížil k naší bráně, byl okamžitě odzbrojen naší obranou, kterou táhl zejména Zbyňa.  V poločase jsme vedli 8:0 a za zmínku stojí krásně kopnutý roh Matěje, po kterém se po balónu odvážně vrhl Kuba a nádherně hlavou zavěsil. Do začátku druhé půlky jsme nastoupili ještě koncentrovaně, ale postupně jsme polevovali v kombinační hře a úplně si přestali nahrávat. Soupeř z ojedinělé šance korigoval na stav 11:1 a naši borci v klidu dohrávali zápas – jak se ukázalo v dalším zápase, byla to chyba. Zápas jsme ve vlažném tempu dohráli do konečných 14:1.

Branky: Nečesal (5), Ondráček (3), Mašek (2), Drábek (2), Sedláček (1), Ivančice vlastní (1)

Kahan „A“ - AFK Tišnov     4:3
Bohužel jsme zápas proti těžkému soupeři začali tak, jak jsme končili zápas s Ivančicemi – vlažnou hrou bez pohybu a bez nápadu. Soupeř nás v úvodu zatlačil a my mohli děkovat Péťovi v brance, že bylo stále 0:0. Po 10-ti minutách hry jsme se přece jen začali zvedat a začali si vytvářet brejkové šance. Velká škoda hlavně úniků Kuby, při kterých v pozici sám na brankaře nastřelil dvakrát soupeřova brankaře. Prosadil se až v zápětí Honza, kdy v brejku křižnou střelou otevřel skóre – k překvapení domácích jsme vedli 0:1. Soupeř se nevzdal, hrál dále svou hru a vzápětí vyrovnal. Po té při volném přímém kopu Adam poslechl svého trenéra a na příkaz „dej gól“ krásně zavěsil. Šli jsme opět do vedení. To vše už bylo v druhém poločase, ve kterém se pokračovalo ve fotbalu, který se divákům musel líbit a borce na obou stranách začali mohutně povzbuzovat. Asi v polovině druhé půle jsme propadli ve středu hřiště, soupeř šel do přečíslení, tvrdou střelu Péťa ještě bravurně vyrazil, ale na následnou dorážku už bohužel neměl šanci. Opět bylo vyrovnáno. Blížil se konec zápasu a tempo gradovalo. Štěstí se ale přiklonilo k soupeři a během chvilky šel do dvoubrankového vedení. Zde se trochu projevila naše psychika, kdy kluci měli problém s tím, že prohrávají. Výsledek jsme stihli ještě zkorigoval, přímý kop Adama pohotové dorazil Michal. To bylo ale od nás vše, soupeř si už výhru pohlídal.

Branky: Nečesal (1), Sedláček (1), Mašek (1)

Oba úvodní zápasy ukázaly, že tvrdá příprava hlavně během soustředění se vyplatila. Většina kluků hned v úvodním dvojzápase ukázala herní zlepšení oproti jarní sezóně. Škoda úvodu zápasu s Kahanem, šest neproměněných jasných gólových příležitostí je v takovém zápase problém, který se těžko dohání. Na druhou stranu tento zápas dal klukům hodně, jak po fyzické tak hlavně po psychické stránce. Na závěr bych přece jen oproti ostatním vyzdvihl bezchybný výkon Zbyni v obraně, s úžasným přehledem hrajícího Míšu ve středu a někdy až neuvěřitelné zákroky Peti v brance.