01.09.2019 20:20

Sparta Brno „B“ : AFK Tišnov      6:0

Sestava:

Pavlas (B), Mašek, Borek, Sedláček, Hédl David, Hédl Tomáš, Haranz, Svoboda, Havlík, Nečesal, Vaščák, Buček, Navrátil, Drábek, Jurný

První zářijový den jsme odjeli do Brna, k těžkému zápasu s místní Spartou „B“. Tušili jsme, že bude hodně těžké vyválčit nějaký bod. Úvodní minuty nás ale hodně navnadili. Na soupeře jsme vyrukovali s bojovnou a nátlakovou hrou. Během první desetiminutovky jsme byli lepším týmem a vytvořili jsme si několik brankových šancí, zejména po únicích po levé straně. Lze se jen domnívat, jak by se zápas vyvíjel, kdyby rozhodčí posoudil zákrok v pokutovém území na Kryštofa přísněji. Bohužel zápas rozhodly naše hrubé chyby v našem obraném pásmu a během pár minut jsme prohrávali o dvě branky. Přesto jsme zvedli hlavu a ke snížení chyběl snad jen klid v hlavách a na kopačkách Kuby a zejména Adama. Skóroval ale opět soupeř, opět během pár minut a zápas byl rozhodnutý po prvním poločase. Druhý poločas už nás psychicky nahoře hrající soupeř k ničemu nepustil.

Prohra 6:0 není úplně spravedlivý obraz naší hry. Kluci hrali dobře a přesvědčili se, že lze hrát vyrovnaně i proti těžkým soupeřům. Jen je třeba hrát pořád koncentrovaně a soustředit se na každý míč, zákrok, přihrávku, střelu. Jedině takto můžeme se ctí odehrát tuto těžkou soutěž, Krajský přebor. Kluci, hlavu vzhůru a hurá na dalšího soupeře!