Medlánky - AFK "A"

20.05.2018 20:23

V neděli nás čekal další velmi silný tým Medlánek. Celý týden jsme se na toto utkání připravovali. Bohužel nás zaskočil prvních 15. minut povrch umělé trávy, na kterém se zápas konal. Pomalé přihrávky a složitý pohyb byly k vidění hned několikrát. Také jsme v 10. minutě inkasovali po řadě chyb první branku. Postupně jsme hru vyrovnali a v posledních minutách jsme se dostali do třech jasných brankových příležitostí. Jak už to někdy bývá, zůstaly nevyužity.

O přestávce jsme si řekli, že máme celý poločas na to, aby jsme v klidu dali také nějaké branky my. Chce to pouze trpělivost a přidat kvalitu do hry s klidným zakončením. Udělali jsme pár změn v sestavě s cílem posílit ofenzívu. Jaké bylo naše zděšení, když po nepochopitelném  záváhaní našeho stopera jsme v 34. minutě dostali druhou branku. V tento moment, se ale celé utkání zlomilo na naší stranu. Celý tým se semknul a to, co začal předvádět Kryštof, připomínalo, jako když Vám v komíně chytnou saze. Za dvě minuty po obdržené brance snížil na 1 : 2. Míšovi jsem do 42. minuty vysvětloval, kde má hrát střední útočník a v momentu, kdy to Míša pochopil, tak během 4 minut skóre otočil. ( Mimochodem Míšo, ještě teď nemůžu mluvit ) Nevadí.

Do konce utkání jsme již hru měli pod kontrolou. No, myslel jsem si to. Tři minuty před koncem postupovali sami tři naši hráči na brankáře soupeře. Bohužel zakončení bylo vyřešeno "ne úplně dobře" no a  z protiútoku se dostal soupeř do neuvěřitelné šance. Trenéři soupeře s náhradníky již křičeli gól, ale to, co předvedl Peťa v brance, byl zákrok jara. Po neuvěřitelném skoku dosáhl konečky prstů na balón a dostal ho těsně vedle tyče na roh. Tím podtrhl užasný kolektivní výkon celého týmu a podepsal tři body do tabulky.

Dámo a pánové, klobouk dolů před Vaším výkonem. I za nepříznivého stavu a co si budeme namlouvat, na to nejste vůbec zvyklí, jste ukázali, jak jste silní nejen po fotbalové stránce, ale i mentálně. Málokterý tým toto dokáže. Nejlepší hráči jsou v uvedené sestavě červeně.