Víkendové výsledky starších přípravek

04.10.2015 19:38

 
KP Vysočina 3.10.2015, Přípravka starší
Sestava:
Pavlas (B), Navrátil, Ondráček, Blažek, Příhoda, Sedláček, Buček, Vaščák, Drábek, Haranz

NII(Tišnov) – Bystřice n. P.           3:5 (střelci: Ondráček-2, Sedláček-1)
NII(Tišnov) – Velké Meziříčí          5:2 (střelci: Ondráček-2, Haranz-1, Sedláček-1, Drábek-1)


V prvním sobotním zápase jsme zaslouženě prohráli s Bystřicí. Nedokázali jsme si poradit s tvrdou hrou soupeře, který nás dobře napadal a nenechal nás rozehrávat. Bohužel celý zápas jsme si s tím nedokázali poradit a vzhledem k tomu, že naše hra byla absolutně bez pohybu, tak jsme zákonitě tahali za kratší konec. Tento zápas ukázal i to, jak moc nám chybí nemocní záložníci (Míša Mašek a Honza Nečesal).

Do druhého zápasu proti Meziříčí jsme nastoupili s cílem odčinit předchozí prohru. A až do stavu 3:0 se nám to dařilo. Pak přišel trochu útlum a soupeř snížil na rozdíl jediné branky. Naštěstí kluci zabojovali a zápas dovedli do vítězného konce.

Za sobotní výkony bych rád pochválil Matese Ondráčka (za přehled na hřišti a čtyři vstřelené branky) a znovuzrozeného Kubu (ve druhém zápase byl u všech pěti gólů a po delší době zase motal hlavu obránců svými kličkami).

KP Vysočina 3.10.2015, Přípravka mladší
Nastoupil Eda Moravčík
NII – Bystřice n. P.      7:0 (střelci: Moravčík-5)
NII – Velké Meziříčí     4:18


Okresní přebor starší přípravky 4.10.2015: Kahan/Ivančice – AFK Tišnov

Sestava:
Pavlas (B), Navrátil, Ondráček, Blažek, Příhoda, Nečesal, Mašek, Sedláček, Buček, Vaščák, Drábek, Haranz, Havelek

Kahan – AFK Tišnov         3:4
Skoro přesně po měsíci jsme se zase potkali se silným Kahanem. Opět byl výsledek 3:4. Tentokrát, ale v náš prospěch. Do sestavy se vrátili Míša s Honzou a bylo to znát. V krásném zápase jsme otočili výsledek z 2:0 konečných 3:4 a to díky rychlému přístupu při soupeřově rozehrávce a díky našim přihrávkám.

Branky:  Drábek 2, Mašek 1, Ondráček 1

Ivančice - AFK Tišnov  3:3
Nebyl to oku lahodící fotbal, spíše velice nervózní utkání, plné chyb, nepřesností a přetlačování soupeře. Musíme si přiznat, že nás soupeř zaskočil. Za stavu 0:2 pro nás to vypadalo na jasnou záležitost. Ivančice se ale nevzdali a zápas vyloženě ubojovali. My si bohužel nedokázali poradit s jejich tvrdým napadáním a těsnou obranou. Z toho pramenili naše zmatky v obraně – hlavně při druhém gólu soupeře, kdy jsme na třikrát nedokázali odkopnout míč z našeho brankového prostoru. Opět se ukázalo, že máme problém při našem těsném bránění – nedokážeme si rychle přihrát do volného prostoru.

Za neděli pochvala pro Péťu v brance (hlavně v druhém zápase nás hodně podržel), ne zcela uzdraveného Míšu (rozehrávka a obrana ve středu hřiště, důležité branky) a také Vaška (nezklamal při svém premiérovém startu a blýskl se několika povedenými útočnými akcemi).

Branky:  Vaščák 1, Nečesal 1, Mašek 1

LD

 

Rád bych doplnil ještě pár postřehů, z mého pohledu. Jak zápas s Bystřící, tak zápas s Ivančicemi ukázal, že bez pohybu, důrazu a hlavně bez plnění daných ůkolů na jednotlivých postech, nemůžeme uspět v takovýchto zápasech. Někteří z borců si myslí, že všechno zlomí sami a pak se ze hry stává neuvěřitelná holomajzna, která všehny stojí obrovské množství sil a hodně to bolí. Pokud se nevrátíme k naší hře z ůvodu sezóny, která byla postavena na výborném pohybu a kolektivním pojetí, tak bude takovýchto zápasů přibývat. Myslím, že je to obrovská škoda. Sami si pak vytváříme takto nervozní zápasy. 

Závěrem bych se chtěl všem omluvit za mé nesmyslné chování a dohadování se s nějakým hloupým fanouškem Ivančic. Moc mě to mrzí a osobně mám také hodně co zlepšovat. Doufám, že se nám to všem podaří!

Petr